Badanie kamerą termowizyjną

Badanie kamerą termowizyjną


Ucieczka ciepła z budynku to nie lada zmartwienie dla wielu mieszkańców domów jednorodzinnych i mieszkań w budynkach. W sytuacji tego typu problemów konieczne staje się podjęcie decyzji dotyczącej ocieplenia poddasza i ścian budynku.  Nie jest to łatwe zadanie i dlatego warto cały zakres prac związany z ocieplanie powierzyć doświadczonej firmie, która zrealizuje usługę profesjonalnie z zastosowaniem odpowiednich metod i narzędzi.
W budynkach mieszkalnych lub innych pomieszczeniach czasem dochodzi do utraty ciepła w wyniku nieszczelności istniejącej już izolacji lub w przypadku gdy taka izolacja termiczna nie została jeszcze nigdy położona. Jak zatem dowiedzieć się gdzie i jak bardzo dochodzi w budynku i w konkretnych jego miejscach do nieszczelności i ucieczek ciepła? Najbardziej polecaną i najczęściej obecnie stosowaną metodą jest badanie kamerą termowizyjną. Wykonuje się je przy zastosowaniu specjalistycznej kamery wykrywającej zmiany temperatur i wyświetlającej wyniki na ekranie z możliwością zapisu takiego badania w wersji cyfrowej.

Badania kamerą termowizyjną powinno przeprowadzać się od późnej jesieni do wczesnej wiosny, kiedy to na zewnątrz oraz wewnątrz budynku panują największe różnice temperatur. Wykonanie badania termowizyjnego pozwoli na ustalenie miejsc utraty ciepła, wykrycie mostków termicznych i dobór metody ocieplania.

the-thermal-imaging-camera-3756103_960_720

Ocieplenie stropu wełną mineralną.


Coraz częściej w budynkach mieszkalnych poddasze dostosowuje się i adoptuje na kolejne pomieszczenia, pokoje, czasem na warsztat lub schowek. Aby móc w pełni korzystać z poddasza, zwłaszcza kiedy przychodzą zimne dni jesienne lub zimowe, powinniśmy zatroszczyć się o solidne ocieplenie stropu. Można w takim przypadku zastosować różne metody izolacji termicznej ale polecaną i często stosowaną przez firmy jest metoda wdmuchiwania granulatu celulozowego lub wełny mineralnej.

Ocieplenie stropu wełną mineralną przynosi wiele korzyści. Tak naprawdę nie tylko spełnia tutaj swoją podstawowa rolę jaką jest skuteczna izolacja termiczna, ale także dodatkowo może tłumić dźwięki, więc stanowić może dosyć dobrą izolację akustyczną. W tej materii najlepiej sprawdza się szklana wełna mineralna, która cechuje się najlepszymi parametrami w kwestii chłonności dźwięków. Dodatkowym atutem także jest to, że wełna mineralna jest niepalna. Wełny niepalne stanowią dobrą izolację przeciwpożarową budynku.

Izolacja stropodachu dzięki wdmuchiwaniu granulatów, pozwala nam w sposób komfortowy korzystać z naszego budynku i cieszyć się ciepłem i mniejszymi rachunkami za ogrzewanie. W przypadku gdy nasz budynek posiada już izolację założoną wiele lat temu, warto skontrolować jej stan i sprawdzić czy izolacja termiczna nie jest wadliwa, czy nadal spełnia swoje zadanie. W przypadku występujących problemów, warto zgłosić się do specjalistycznej firmy, która usunie wadliwą izolację i wykona nową, zabezpieczając solidnie budynek.

(artykuł sponsorowany)