Pożegnaj godnie swojego bliskiego

Kiedy umiera nasz bliski, najważniejszą rzeczą, jakiej potrzebujemy, jest wsparcie. Powinno się ono jednak wyrażać nie tylko w sferze duchowej czy emocjonalnej, ale także w aspekcie organizacyjnym. Żałobnicy muszą przecież zaaranżować godną ceremonię pożegnalną i pochówek. W tym aspekcie warto zdać się na usługi zakładu pogrzebowego.
Szeroki wachlarz świadczonych usług - gwarancja kompleksowej pomocy

Przedsiębiorstwa zajmujące się świadczeniem usług funeralnych są wielkim ułatwieniem dla pogrążonej w żałobie rodziny. Skorzystanie z usług zakładu odciąża bowiem żałobników, zdejmując z ich barków nadmiar obowiązków. Dzięki temu bliscy zmarłego mają czas na organizację innych aspektów uroczystości, zawiadomienie innych osób oraz spokojne przeżycie czasu żałoby. Pozwala to na szybszy powrót do równowagi psychicznej po tak traumatycznym wydarzeniu, jakim jest śmierć ukochanej osoby.

cmentarz duzo grobow

Usługi funeralne świadczone przez specjalistów mają bardzo szeroki zakres. Poniżej znajduje się wykaz najpopularniejszych z nich:
  • przygotowanie zwłok do pogrzebu
  • kremacja ciała
  • aranżacja oprawy muzycznej i florystycznej
  • transport zmarłych (również na większe odległości)
  • ekshumacje
  • pomoc w organizowaniu stypy
  • drukowanie i publikacja nekrologów w gazetach
  • pomoc w wyborze trumny lub urny
  • obecność mistrza ceremonii.

Zapoznaj się z odpowiednią ofertą


Wymienione powyżej aspekty funkcjonowania zakładów pogrzebowych są realizowane również przez przedsiębiorstwo pogrzebowe "Memorial", które działa na terenie Warszawy i jej okolic. Dokładny opis zakresu usług świadczonych przez zakład znajduje się na stronie internetowej: https://pogrzebymemorial.pl/.

Pomóż sobie uporać się ze stratą ukochanego człowieka

ostatnia droga na cmentarz
Wymienione powyżej aspekty pracy zakładów pogrzebowych są bardzo pomocne w kwestii organizacji godnych celebracji funeralnych. Prawidłowa aranżacja ceremonii pożegnania jest bardzo ważna. Dbając o prawidłowy przebieg pogrzebu, dajemy ukochanej osobie ostatni wyraz naszej miłości i przywiązania. Bardzo często jest to ostatnia przysługa, jaką możemy wyświadczyć zmarłemu. Gdy będziemy mieli poczucie dobrze spełnionego obowiązku wobec żegnanej osoby, będzie nam łatwiej uporać się psychicznie z jej odejściem. Nie będą nas dręczyć wyrzuty sumienia, które dodatkowo pogorszyłyby nasz stan emocjonalny w i tak bardzo trudnym okresie żałoby.

Przedstawione powyżej argumenty pokazują, że warto skorzystać z usług dobrze rozwiniętego zakładu pogrzebowego. Dlatego właśnie zachęcamy wszystkich warszawiaków i mieszkańców okolic stolicy do zapoznania się z ofertą zakładu "Memorial".